Máte za sebou první ročník Comic-Conu v Praze. Navštívilo jej přes 23.000 fanoušků sci-fi, fantasy, komiksů a obecně pop-art kultury. Jste s návštěvností spokojeni? Jakou návštěvnost jste při plánování akce očekávali?

Velmi nás potěšilo a překvapilo, v jak hojném počtu fanoušci na první ročník Comic-Con Prague dorazili.  Kapacitu O2 universa jsme na celé tři dny konání akce téměř vyprodali,což je podle nás obrovský úspěch. Jde o první ročník akce, která u nás navíc nemá obdoby. S tím, že největší pozornost přitáhnou besedy s hollywoodskými herci, jsme počítali, ale velmi silný zájem vzbudil i fanouškovský program, výstavy a herny. Již od začátku příprav jsme věděli, že Comic-Con Prague chceme pořádat pravidelně, a to každý rok. Podle toho jsme také k akci přistupovali.   

Kdy vlastně vznikla myšlenka uspořádat akci tohoto rozsahu a zaměření a kdo byl jejím autorem? A pro neznalé, co to vlastně Comic-Con je a jakou má tradici?

U Comic-Con Prague vycházíme z osvědčeného zahraničního konceptu, díky němuž se festival Comic-Con těší oblíbenosti po celém světě. První ročník se konal v USA již v roce 1970 a postupně se rozšířil do mnoha zemí světa. Comic-Con Prague je světem splněných snů pro fanoušky zejména sci-fi, fantasy a hororu. Poprvé v ČR se na jednom místě  sešlo tak velké  množství herců, komiksových výtvarníků, spisovatelů a dalších umělců.  V našem podání šlo o velkou a pestrou akci, která nabídla návštěvu hollywoodských herců z oblíbených filmů a seriálů, setkání s českými i zahraničními komiksovými scénáristy a kreslíři, kupu fanouškovského programu spojeného kolem oblíbených univerz, jako jsou Star Wars, Star Trek, Hra o trůny, Avengers, DC a další. Nabízeli jsme rovněž bohatý literární program s mnoha spisovateli, videoherny s počítačovými hrami a možností zapojit se do turnajů, velkou hernu s deskovými hrami, cosplayovou scénu s cosplay hvězdami, kostýmovou soutěží a další doprovodný program.

Na Comic-Conu jste přivítali hvězdy světového formátu. Z herců můžeme zmínit Rona Perlmana, Brandona Routha, Johna Rhys-Davise nebo Caspera Van Diena, z komiksových tvůrců Briana Azzarella, Johna McCrea nebo JAZe. Koho bylo nejnáročnější pro Comic-Con získat? Jak vůbec „namlouvání“ se světovými, ale i českými hvězdami probíhá?

Všichni hosté, kteří na Comic-Con Prague 2020 dorazili, do nás vložili obrovskou dávku důvěry. Je potřeba si uvědomit, že je velmi neobvyklé, aby taková hvězdná sestava přijala účast hned na prvním ročníku akce tohoto typu. Samozřejmě jim za to patří velký dík, zároveň nám to jasně ukazuje, že opravdu všichni měli velký zájem do Prahy za svými fanoušky dorazit. Při domlouvání účasti hvězd celosvětového formátu je běžné, že vyjednávání trvají v řádu měsíců, kdy se řeší detaily nejrůznějšího rázu. Hodně pomáhá bezprostřední znalost prostředí mezinárodních conů, trhů s autogramy a v neposlední řadě předchozí osobní kontakt jak s agenty, tak samotnými talenty. 

Comic-Con jste organizovali v novém multifunkčním prostoru O2 universum. Jak vám tento univerzální moderní prostor vyhovoval? A jak velký tým se na organizaci akce podílel?

Comic-Con Prague plánujeme uspořádat v prostorách O2 universa i v příštím roce.  Hledali jsme moderní místo v Praze s dobře vybaveným technickým zázemím, kde kromě hlavního velkého sálu pro přednášky s největšími hvězdami akce bude i mnoho menších sálů a salónků pro doprovodný program.  K tomu jsme potřebovali ještě dostatek prostor pro herny, stánky, autogramiády, fotokoutky atd. Důležitá je také dobrá dopravní dostupnost. A takových možností se v Praze opravdu mnoho nenabízí.

Hlavní organizační tým Comic-Conu Prague čítal 5 osob, s blížícím se termínem akce se rozrůstal až na konečných 200 osob, které se podílely na akci samotné.

Na Comic-Con se prodávaly kromě klasických vstupenek také Collector tickety, tedy sběratelské vstupenky. Jakou jste na ně měli od návštěvníků Comic-Conu reakci?

Reakce na Collector vstupenky byly velmi dobré. Návštěvníci si za ně sice museli připlatit, zároveň ale získali hezkou vzpomínku s grafikou akce. Collector vstupenek se prodalo více, než jsme při startu předprodeje předpokládali.

Jaké jsou vaše plány s Comic-Conem do budoucna? Můžeme se těšit na další ročník?

Určitě, ještě než skončil první ročník, jsme oznámili termín druhého, který se bude konat v termínu 12.– 14. února 2021 a opět v prostorách O₂ universa. Od začátku jsme počítali s tím, že akci budeme každý rok opakovat. V příštím roce se plánujeme rozrůst o jedno patro a také využít největšího sálu O2 universa. Tím zvýšíme kapacitu akce na téměř 30 tisíc návštěvníků. V dalších letech bychom také rádi oslovovali více fanoušků z okolních zemí.

Comic-Con Prague 2020 Official Aftermovie | Comic-Con Prague 2020 Oficiální video souhrn

Pro více informací o Collector ticketech Ticketmaster a dalších službách pro pořadatele nás kontaktujte na [email protected] nebo na https://business.ticketmaster.cz/kontakt/.