Jaký dopad bude mít pandemie COVID-19 na zábavní průmysl? Společnosti Live Nation a Ticketmaster si nechaly zpracovat průzkum veřejného mínění, který přináší zajímavá zjištění. Do výzkumu se zapojilo takřka 10.000 zákazníků společností Live Nation a Ticketmaster napříč kontinenty.

Průzkum veřejného mínění, který probíhal od 24. do 28. dubna 2020, přináší pozitivní signály pro pořadatele kulturních akcí i hudebníky. Návštěvníci koncertů, kteří si zakoupili vstupenky u společnosti Ticketmaster na koncerty, jež se z důvodu pandemie COVID-19 přesouvají, si v naprosté většině, a to dokonce 91 % z nich, plánují své vstupenky ponechat a navštívit koncert v novém termínu. Stejné množství respondentů předpokládá, že se po uvolnění opatření vrátí k navštěvování koncertů, a to bez ohledu na věk, kdy se v různých věkových skupinách pohybuje podíl mezi 89 – 92 %. Zároveň 4 z 5 fanoušků plánují navštívit první koncert nejpozději do 4 měsíců od uvolnění opatření ve své zemi.

Pro 86 % fanoušků živé hudby bude důležité, aby byla místa konání koncertů pečlivěji uklízena a dezinfikována před akcí, 85 % dotazovaných pak očekává, že v místě konání budou pro návštěvníky k dispozici dezinfekční prostředky na ruce. Pouze 4 z 10 držitelů vstupenek považují za důležité dodržování minimální vzdálenosti mezi návštěvníky a 2 z 10 pak nošení roušek.

V posledních týdnech se mnoho interpretů snaží zůstat ve spojení se svými fanoušky prostřednictvím live streamových koncertů. Podle průzkumu sice live streamy 72 % fanoušků navnadí a více se pak těší na živé koncerty, ale 85 % respondentů tvrdí, že jim rozhodně live stream nenahradí zážitek z živého vystoupení.

Detailní výsledky průzkumu 2020 Live Nation Global Impact of COVID-19 on Live Events Benchmark Study najdete na livenation.com/fanfeedback